Collegium Humanum je partnerem XXXII. ekonomického fóra v Karpaczi

Ve dnech 5.-7. září 2023 diskutovali v Karpaczi zástupci akademické a podnikatelské obce o budoucnosti střední a východní Evropy. Collegium Humanum bylo institucionálním partnerem akce.

 

V rámci akce proběhlo téměř 470 panelových diskusí. Mezi nimi byly i ty, které se týkaly bezpečnosti, energetiky nebo mezinárodní politiky. Panelu s názvem „Vzdělávání pro budoucnost – co by mělo vzdělávání nabízet?“ se zúčastnili rektor JM prof. dr Paweł Czarnecki, MBA, dr h.c., mult., honorární konzul Republiky Uzbekistán.

 

„Vzdělávání pro úspěch je vzdělávání pro budoucnost založené na rozvoji měkkých dovedností, jako je týmová práce, řešení problémů, kreativita a digitální dovednosti,“ – řekl JM rektor během panelu. „Vzdělávání by mělo mít praktický charakter. Je třeba vytvořit nabídku praktického vzdělávání ve spolupráci s podniky,“ řekl JM rektor v rozhovoru pro deník Rzeczpospolita.

 

V rozhovoru pro INN: Poland JM rektor zdůraznil, že „vzdělávání nemůže zaostávat za dynamickým rozvojem technologií a trhu práce. Vysoké školy musí přizpůsobit své programy moderním požadavkům.“

Frýdek-Místek

Zahraniční pobočka ve Frýdku-Místku
Prokopa Holého 400, 738 01 Frýdek-Místek, Czechy

Praha

Revoluční 725/11, 110 00 Praha 1. II. patro