Debata on-line – Epidemie dat, neboli Big Data a AI

Polští matematici před deseti lety vyvinuli model vývoje chřipkové epidemie v naší zemi. Tisíce navzájem navrstvených údajů umožnily přesně predikovat dynamiku růstu nemocí a odhadnout dopad na společenský život, epidemiologickou situaci a stav ekonomiky. Politici považovali tento nástroj za zbytečný, takže to bylo v univerzitních šuplících. Pokud by byl neustále aktualizován, dnes by to umožnil utvářet plán boje s koronaviry tak, aby byl racionální jak pro veřejné zdraví, tak pro polský HDP. Z toho vyvodí stát a podniky závěry? 

 

Zveme vás na další anti-krizový rozhovor Rozmowę Antykryzysową Capital24.tv.

 

 

Pomůže umělá inteligence v boji proti krizi?

Co čeká robotizace v době rostoucí nezaměstnanosti?

Jak a proč shrnout data ve vaší společnosti?

 

 

Schůze se zúčastní:

 

Dagmara Krzesińska, předseda Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji (Koaliční nadace ve věci polských inovací)

Od roku 2017 je předsedou Koaliční nadace ve věci polských inovací. Dříve pracovala několik let v UPC Polska zodpovědná za pověst společnosti a politiku CSR. Spolupracuje s veřejnou správou jako odborník, včetně v oblasti digitalizace CSR (pracovní týmy MR), kybernetická bezpečnost (je členem řídícího výboru programu Safer Internet Polska, spoluvytvářela předpoklady certifikátů UKE), digitální vzdělávání a celoživotní učení a inovace. Člen Programové rady širokého porozumění o digitálních dovednostech, výboru expertů veřejného ochránce práv a v letech 2017–2018 Rady aktivizační nadace. Realizovala řadu inovativních projektů oceněných na národní i mezinárodní úrovni. Po dobu 10 let samostatně realizuje projekt vzdělávání učitelů a rodičů o bezpečnosti nezletilých v sítí, v rámci dobrovolnických kompetencí je také dobrovolnicí v asociaci malých bratří Chudých. Člen ZHP na mnoho let.

 

 

 Mateusz Maj, předseda VivaDrive

Společnost VivaDrive vytvořila platformu založenou na AI a Big Data, která optimalizuje správu služebních vozidel a transformaci vozového parku z nafty na elektrický provoz. Společnost využila rozsáhlé zkušenosti s analýzou dat a za tři dny vytvořila program modelování vývoje epidemie koronavirů v Polsku. VivaDrive byl ve finále prezidentské soutěže Startups v Paláci 2019.

 

 

Piotr Lipnicki, CTO v Reliability Solutions

Odpovědný za vývoj technologie v RS a evangelizaci trhu při implementaci koncepce Průmyslu 4.0. Piotr Lipnicki získal titul MSc. diplom v elektrotechnice na univerzitě Aalborg a Lublinské polytechnické univerzitě v roce 2010 a 2010. Zabýval se otázkou kompenzace výkonu pro větrné farmy. V roce 2012 nastoupil do ABB ve společnosti Korporační centrum výzkumu v Krakově a pracoval jako hlavní vědec ve výzkumu a vývoji, monitorování stavu, senzorů a elektroniky. V roce 2015 získal doktorský titul na LUT v oboru výkonové elektroniky a pohonů. V roce 2019 nastoupil do společnosti Relability Solutions jako CTO, kde pomáhá evangelizovat průmysl v tématech AI / ML používaných pro prediktivní údržbu.

 

Rozhovor bude moderovat:

 

Tomasz Sańpruch, předseda Fundacji World Business Bridge, zakladatel Grupy Mediowej STEO oraz ředitel Instytutu Wiedzy i Biznesu Collegium Humanum.

 

 

Prosíme o potvrzení přítomnosti na internetové stránce.

 

Osoby, které potvrdí účast na setkání, obdrží e-mailem odkaz na přenos.

Setkání se může zúčastnit až 100 osob s povolenou webovou kamerou.

Hardwarové požadavky: smartphone nebo počítač s aplikaci ZOOM.

 

 

ANTIKRIZOVÉ rozhovory jsou iniciativou: Redakcji Capital24.tvInstytutu Wiedzy i Biznesu Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej Fundacji World Business Bridge.

Frýdek-Místek

Zahraniční pobočka ve Frýdku-Místku
Prokopa Holého 400, 738 01 Frýdek-Místek, Czechy

Praha

Revoluční 725/11, 110 00 Praha 1. II. patro